למגיפה ובעיות שרשרת האספקה ​​הנובעות מכך, האינפלציה, עליית הריבית כולם משחקים חלק.

  • תלוי את מי שואלים, קונה רכב ממוצע בארה”ב משלם 657 דולר (Edmunds.com) או 712 דולר (מודי’ס) בחודש עבור הרכבים החדשים שלו.
  • הגורמים המניעים כוללים את כל החלקים שדחפו את המחירים הממוצעים למעלה בשנה האחרונה – מאי היה החודש השני בגובהו בתעד – כמו המגיפה והאינפלציה, כמו גם המשך הביקוש החזק.
  • בשבוע שעבר העלה הפדרל ריזרב את הריבית ב-0.75 נקודת אחוז, מה שעשוי לייקר עוד יותר את ההלוואות למכוניות חדשות, אז זה זמן טוב להיות קונה בעל אבחנה ולוודא שדירוג האשראי האישי שלך טוב.

האינפלציה נמצאת בכל מקום, אז זה לא מפתיע, למרות שזה מייאש, לראות את העלות החודשית למימון מכונית חדשה מגיעה לשיאים, או לשמוע שמומחים צופים שהמצב הזה יימשך עוד חודשים. להבין בדיוק כמה אנשים משלמים כעת משתנה בהתאם למי שמבצע את הספירה, כאשר Edmunds.com מצא שהתשלום הממוצע עבור מכונית חדשה במאי הגיע ל-$656, בעוד ש-Moody’s Analytics חישבה את הסכום ל-712$.

לא משנה מה יגידו החישובים, העלייה בתשלומים מונעת מגורמים שכל מי שמקדיש מעט תשומת לב לחדשות אמור להיות מסוגל לנחש: בעיות בשרשרת האספקה ​​והאינפלציה שנגרמו או החמירו על ידי המגיפה. גורמים אלו סייעו לדחוף את המחיר הממוצע של רכב חדש למעלה ולמעלה, מה שקשור כמובן לתשלום החודשי הגבוה. המספרים הזמינים העדכניים ביותר הם ממאי, כאשר המחיר הממוצע של מכונית חדשה הגיע ל-$47,148, לפי KBB. לפי נתוני לשכת העבודה האמריקאית, מחירי המכוניות החדשות עלו ב-12.6% בהשוואה לשנה לפני, בעוד שמחירי המכוניות המשומשות עלו ב-16.1%.

בכל הנוגע לאינפלציה, הפדרל ריזרב העלה את הריבית ב-0.75 נקודת אחוז בשבוע האחרון, מהלך שהוושינגטון פוסט כינה חלק מ”המלחמה באינפלציה” של הממשלה. העלייה של 0.75 נקודות הייתה העלאת הריבית הגדולה ביותר של הפד מאז 1994, חלק ממה שהפד אמר היה משימתו “להשיג תעסוקה ואינפלציה מקסימלית בשיעור של 2% בטווח הארוך”. בהתבסס על מידע מהלשכה לסטטיסטיקה של העבודה, שיעור האינפלציה השנתי במאי עמד על 8.6 אחוזים, הרמה הגבוהה ביותר מאז 1981.

האם יש עתיד טוב יותר?
לפי הניו יורק טיימס, הריבית הממוצעת עבור הלוואות לרכב חדש נערות ליווי בתל אביב | escort tel aviv | שירותי דרך לרכב עמד על 5.08 אחוזים במאי, בעוד שהריבית הממוצעת עבור כלי רכב משומשים עמד על 8.46 אחוזים. ריביות גבוהות יותר אומרות שזה עולה יותר ללוות כסף – אבל החדשות הטובות, אם כבר יש לך הלוואה, היא שהריבית הגבוהה יותר לא תשנה את התשלום החודשי שלך או את מה שאתה חייב.

כמובן שאם אתה קונה רכב עכשיו, הצעות המימון שלך עשויות להיות גבוהות יותר ממה שהיו לפני שבוע שעבר. או שהם לא, כפי שמציינת יאהו פיננסים, מכיוון שהלוואות לרכב “נתמכות כל כך על ציון האשראי האישי וההיסטוריה של הקונה”, שכל ההשפעה של הריבית הגבוהה יותר לא תיפול על כל קונה באותו אופן.