כל חמש היחידות כבר נמכרו.

Pagani חשפה לראשונה את Huayra, היורש שלה לזונדה האגדית, בשנת 2012. באופן אמיתי, עם זאת, החברה עדיין מוציאה גרסאות מוגבלות וחד פעמיות של מכונית העל בעלת גוף הפחמן באמצע המנוע. הגרסה האחרונה היא זו, Huayra Codalunga.

ה-Codalunga – איטלקית עבור longtail – פותחה על ידי חטיבת הפרויקטים המיוחדים של Grandi Complicazioni של Pagani. זה התחיל כרעיון של לקוח בודד, שבמהלך שנתיים התפתח לייצור קטן של מכוניות. תוך שימוש במידות ה-Huayra כבסיס, ל-Codalunga יש מבנה מחודש וחלק אחורי חדש לחלוטין, המתאפיין בצוהר אחורי המשתרע על שטח של יותר מ-12 רגל מרובע. מתחת יושבת גרסה משודרגת של טווין-טורבו 6.0 ליטר V-12 שסופק על ידי AMG עם 840 כוחות סוס ומומנט של 811 פאונד רגל. ישנה גם מערכת פליטה חדשה בציפוי קרמי מטיטניום ששוקלת רק 9.7 פאונד. בסך הכל, המכונית שוקלת רק 2822 פאונד – בערך כמו סובארו BRZ חדשה.

Pagani אומר שהעיצוב של ה-Codalunga נוצר בהשראת מכוניות מרוץ איטלקיות ומכונות משנות השישים.

“הפכנו את ה-Huayra Codalunga לארוך וחלק יותר, כאילו ליטף אותה ועוצבה על ידי הרוח, כדי לעצב קווים אלגנטיים אפילו יותר מהקופה”, אמר מייסד הוראסיו פאגני בהצהרה. “שאבנו השראה מהזנב הארוך של שנות ה-60 שדוהרו בלה-מאן, שהיו להם קווים נקיים מאוד. ה-Huayra Codalunga מכיל מעט מאוד אלמנטים חיוניים; לקחנו ולא הוספנו. הפשטה אינה פשוטה כלל, והרכב זה הוא , מעל הכל, תוצאה של מרדף מורכב אחר רעיונות פשוטים”.

Huayra Codalunga מתחיל מ-7.4 מיליון דולר סבירים להפליא בשערי החליפין הנוכחיים. לא שזה משנה, שכן כל חמש הדוגמאות כבר נמכרו. מעניין לציין שאחת המכוניות נמכרה ללקוח בארה”ב, כפי ש-Pagani אומר שהיא הצליחה להוות מכונית אחת לשימוש בכבישים שלנו. אנו מקווים שהוא ייגרע במקום להחביא אותו באוסף.