מרצדס-בנץ גרפה רווח בריא בכך שאילצה את הבעלים לשלם עבור תכונות שכבר הותקנו במכוניות שלהם ב-2022.

Automotive News מדווח כי שירותי המנויים היוו הכנסות של מיליארד דולר (1.489 מיליארד דולר אוסטרלי) עבור הענקית הגרמנית.

עם זאת, זו טיפה בים בהשוואה ל-3.13 מיליארד דולר אוסטרלי שהיא מתכננת להרוויח מתשלומים חודשיים או שנתיים עד 2025. היא מתכננת להשיק פלטפורמת תוכנה חדשה שתאפשר לה להציע מגוון רחב יותר של תכונות מבוססות מנויים משנת 2025.

“פונקציות נהיגה אוטומטיות צפויות להופיע כמניע ההכנסות הגדול ביותר שלנו התוכנה עד 2030”, אמרה חברת מועצת המנהלים של מרצדס בנץ למכירות ושיווק, ברטה סיגר, ל-Automotive News.

“החניון המחובר שלנו צפוי לגדול ב-60% בשלוש השנים הקרובות. תהיה לכך השפעה עצומה על ההכנסות שלנו התומכות בתוכנה”.

המינויים פועלים על דגמי מרצדס בנץ בחו”ל, אך לא באוסטרליה. כאשר יצרו קשר לגבי תוכניות להשיק תכונות של תשלום למשחק על מכוניות Down Under, למרצדס-בנץ אוסטרליה “לא הייתה תגובה” להציע.

בארה”ב, הבעלים של EQE סדאן ורכב שטח ו-EQS liftback ורכב שטח יכולים כעת לשלם 1200 דולר לשנה (~2000$) כדי להתגלח עד שנייה מזמני הספרינט של 100 קמ”ש עם תוכנה.

ההספק ב-EQE 350 4MATIC קופץ מ-215kW ל-260kW, בעוד שה-EQS 450 4MATIC צובר 55kW כדי לארוז 330kW.

לסוחרים אמריקאים מוצעת עסקת חלוקת רווחים, כאשר 13% מהרווחים מהמנויים מוזנים על ידי המשרד הראשי לסוחר שמכר את הרכב במקור.

קונים אירופאים יכולים גם לשלם תשלום שנתי כדי לפתוח את מלוא היכולת של מערכת ההיגוי האחורית בלימוזינת ה-EQS שלהם.

מרצדס-בנץ היא לא המותג היחיד שמבקש לעבור לתשלומים חודשיים או שנתיים מלקוחותיו.

ב.מ.וו תציע תשלום חודשי, שנתי או קבוע להפעלת המושבים המחוממים ברכב השטח X1 sDrive18i שלה באוסטרליה, ובעבר גרמה לבעלים לשלם עמלות שוטפות עבור Apple CarPlay.

וולוו גם אישרה לאחרונה שהיא עשויה לבקש מבעלים להירשם לתכונות מסוימות, אם כי היא תתמקד בטכנולוגיה מתקדמת יותר ולא במערכות כמו מושבים מחוממים.

“הדעה הנחרצת שלנו היא שלא התכוונתם לגרור את הלקוחות שלנו ב-$1 עבור תכונה קטנה”, אמר ל-טל ציקורל סמנכ”ל המסחר והסגן של וולוו, ביורן אנוול.