מהו שיווק וידאו?

שיווק בווידאו הוא שימוש בסרטונים קצרים ומושכים לקידום מוצר או שירות. זה יכול לשמש במדיה מודפסת, מקוונת וטלוויזיה. שיווק וידאו שונה משיווק מסורתי, שהוא השימוש במודעות דפוס ודיגיטליות בקנה מידה גדול.

ניתן לחלק שיווק וידאו לשתי קטגוריות עיקריות: שיווק וידאו בתשלום ושיווק אורגני. שיווק וידאו בתשלום הוא כאשר חברה משלמת לחברה מקצועית להפקת וידאו כדי ליצור ולהפיק עבורה סרטונים. שיווק וידיאו אורגני הוא כאשר חברה לא משלמת לחברת הפקת וידאו מקצועית אלא מפיקה סרטונים משלה ללא כל עזרה מבחוץ.

זה עוזר לעסקים להעביר את המסר שלהם ללקוחות באמצעות סרטונים וערוצים דיגיטליים אחרים. על ידי יצירת סרטונים מרתקים, אינפורמטיביים ומשעשעים, עסקים יכולים להגדיל את הסבירות שהמוצרים או השירותים שלהם יירכשו על ידי הצרכנים.

להלן חמישה טיפים שיעזרו לך ליצור את אסטרטגיית השיווק המושלמת של וידאו לסוחרים:

1) חקור את שוק היעד שלך ומה הם רוצים

ישנן כמה סיבות מדוע לחקור שווקי יעד. ראשית, זה יותר יעיל ויעיל. אתה יכול למקד לקהל ספציפי בקלות יחסית על ידי שימוש בשיטות מחקר המכוונות לנתונים הדמוגרפיים הנכונים. שנית, זה יותר חסכוני.

אתה יכול להתמקד בפחות תחומי לימוד ועדיין להפיק תוצאות באיכות גבוהה. לבסוף, זה נותן לך הבנה טובה יותר של שוק היעד שלך. על ידי מיקוד לשווקים שונים, אתה יכול להבין טוב יותר כיצד הם מקיימים אינטראקציה עם המוצר או השירות שלך ולפתח תוכניות שיווק שיהיו יעילות יותר עבורם.

מה מחפשים קוני רכב בסרטון סוכנות? האם הם מחפשים עצות לגבי קניית רכב, סיור ברכב, או סתם ללמוד עוד על המוצר? מה הצרכים והרצונות שלהם? מה הם אוהבים ומה לא אוהבים?

זה יעזור לך ליצור תוכן דיגיטלי לרכב המותאם במיוחד כדי לענות על צרכים אלה. מידע זה יעזור לך לתכנן ולעצב את התוכן שלך בהתאם.

2) בחר את הפורמט והאורך הנכונים עבור הסרטון שלך

וידאו הוא כלי רב עוצמה, אתה צריך ליצור סרטונים איכותיים ומושכים שימשכו את תשומת הלב של לקוחות פוטנציאליים. ישנם פורמטים ואורכים רבים ושונים שבהם אתה יכול להשתמש עבור סרטוני הסוכנות שלך, אך חשוב למצוא פורמט שיתאים לעסק שלך.

לדוגמה, אם אתה סוכנות רכב, תוכל להשתמש בסרטון קצר כדי להציג את המוצרים והשירותים שלך. לחלופין, אם אתה רק מתחיל, אתה יכול לבחור ללכת עם סרטון ארוך שמספר את הסיפור של הסוכנות שלך מתחילתו ועד סופו.

ניתן להשתמש בפורמטים שונים של וידאו עבור שווקי רכב, לכן חשוב לבחור את הפורמט הנכון עבור מסע הפרסום שלך. בנוסף, אורכי וידאו שונים יכולים להיות יעילים עבור מסעות פרסום שונים. כדאי גם לשקול כמה זמן הסרטון שלך יישאר ב-YouTube ובפלטפורמות אחרות של מדיה חברתית.

3) בחר את הפלטפורמה הטובה ביותר לפרסום הסרטון שלך

פלטפורמות מדיה חברתית חשובות לשיווק העסק שלך. ניתן להשתמש בהם כדי להתחבר ללקוחות, לבנות מערכות יחסים ולמדוד את הצלחת הקמפיינים שלך. עם זאת, ישנן מספר פלטפורמות שונות שניתן להשתמש בהן למטרות שונות.

להלן רשימה של פלטפורמות המדיה החברתית הפופולריות ביותר וכיצד ניתן להשתמש בהן עבור העסק שלך:

1) פייסבוק

פלטפורמה זו נהדרת לתוכן וידאו גנרי לרכב עם פרטים על המכוניות שלך למכירה. מכיוון שפייסבוק היא פלטפורמה פופולרית אך עדיין לא מותאמת לווידאו, עדיף לשמור סרטונים בסביבות דקה אחת.

2) יוטיוב

Youtube הוא מנוע חיפוש הווידאו של העולם עם מיליוני משתמשים. בפלטפורמה תוכלו להשקיע בסרטונים ארוכים ואינפורמטיביים, כמו ביקורות או סקירות של מכוניות למכירה.

3) לינקדאין

לינקדאין היא מקום נהדר לשווק כלי רכב מסחריים מכיוון שמספר רב של בעלי עסקים משתמשים ברשת החברתית הזו. בפלטפורמה זו תוכלו להשתמש בסרטוני וידאו קצרים אינפורמטיביים.

אמנם אלו הן רק שלוש מתוך מספר פלטפורמות חברתיות, אך בסופו של דבר זה תלוי בשיווק הסוחר שלך איזו פלטפורמה מתאימה לצרכים שלך.