יתרונות: צריכת דלק חזקה לסגמנט; היברידי זמין

חסרונות: תפל לנהוג ולהסתכל עליו; האצה איטית; שטח ואחסון חסרי ערך

טויוטה קורולה קרוס 2023 היא ההגדרה של איך נראה בסדר ומקובל לחלוטין ברכב שטח בינוני קומפקטי. זה גם קטן יותר וגם זול יותר מ-RAV4, אבל לא נראה מוזר או מוזר כמו ה-C-HR שבוטל. זו קורולה, אבל בצורת SUV, וזה הגיוני במידה מסוימת עבור מי שמחפש צורת תחבורה בסיסית ותועלתנית. יש לו טכנולוגיה מוכשרת, מושב אחורי ומרחב מטען בסדר, וחסכון בדלק הטוב ביותר בסגמנט. יש גם את ההיברידית שמתווספת לליין מאוחר יותר השנה, שתשפר עוד יותר את צריכת הדלק הזו ותעניק לה X פקטור לסגמנט שסופר רק היברידית אחת אחרת, קיה נירו.

לרוע המזל, המכונית הרגילה פשוט לא עושה מספיק כדי לדחוף את המחט. יש הרבה אחרים שכיף יותר לנהוג בהם, בעלי טכנולוגיה טובה יותר, נראים מסוגננים יותר והם פשוט כלי רכב מהנים יותר לבעלות על היומיום מאשר הקורולה קרוס. אולי ההיברידית תשנה את הדינמיקה הכללית (עדיין לא נהגנו בה), אבל קשה למצוא הרבה ממה להתלהב בגרסה הסטנדרטית המשמימה אחרת.

פנים וטכנולוגיה | מרחב נוסעים ומטען | ביצועים וחסכון בדלק
איך זה לנהוג | תמחור ותכונות | דירוגי קריסה ותכונות בטיחות
מה חדש לשנת 2023?
טויוטה משדרגת את מערכת המידע והבידור של קורולה קרוס עם מערכת האודיו מולטימדיה העדכנית שלה שמביאה גם מסך 8 אינץ’ גדול יותר למסיבה. בנוסף, הוא מקבל את החבילה העדכנית ביותר של תקן מערכות הסיוע לנהג של טויוטה, החל מ-TSS 2.0 ל-TSS 3.0. קורולה קרוס היברידית מצטרפת למסיבה לשנת 2023, והיא מביאה מערכת הנעה היברידית AWD לחסכון טוב יותר בדלק, עיצוב ייחודי שמייחד אותה ורמות אבזור ספורטיביות בלעדיות.

 

כיצד נראות טכנולוגיית הפנים והרכב של קורולה קרוס?
בעוד שהחלק החיצוני של קורולה קרוס לא נראה כמו קורולה, החלק הפנימי הוא תמונה יורקת עם לוח מחוונים מינימליסטי למדי ומסך מידע בידור שצץ מהאמצע. כפי שקורה בדרך כלל בגזרת רכבי השטח הבינוניים, פלסטיקה פנימית היא שילוב. חלק מפלסטיק רך תפור נמצא בחזית ובמרכז בלוח המחוונים, אבל זנים קשים יותר נמצאים ברוב המקומות האחרים. הכל מורכב יפה עם מרווחים הדוקים, ודיפון ה-XLE נראה קצת יותר פרימיום מהדגם הבסיסי. עם זאת, לרכב המבחן שלנו היו רעשנים, והפעלת מערכת השמע תגרום לכמה רעידות מטרידות.

אנו מעריכים את הכפתורים והכפתורים הפיזיים הייעודיים לבקרת האקלים, כמו גם את הכפתור לבקרת עוצמת הקול. מערכת המידע והבידור העדכנית ביותר של טויוטה שהקורולה קרוס מתעדכנת בה השנה היא מהירה וזורמת בהרבה מזו הישנה, אבל ממשק המשתמש שלה יכול להתגלות מסובך לניווט. גם Apple CarPlay האלחוטי וגם אנדרואיד אוטומטי האלחוטי נמצאים על הסיפון כציוד סטנדרטי, ואם אתה אוהב לדבר עם המכונית שלך, השליטה הקולית מבוססת Amazon Alexa היא מהירה ומבינה פקודות היטב. אשכול מד אנלוגי ברובו הוא סטנדרטי ונורא פשוט בסטנדרטים של היום, אבל גזרות גבוהות יותר מאמצות אשכול דיגיטלי מלא עם גרפיקה חלקה ומודרנית.

 

כמה גדול הקורולה קרוס?
מבחינת גודל, הקורולה קרוס הוא מה שהיינו מכנים רכב שטח בינוני קומפקטי, וככזה, הוא בגודל דומה למאזדה CX-30, פולקסווגן טאוס, קיה סלטוס וסובארו קרוסטרק. יש לציין כי יש לו כמות נכבדת של מרווח קרקע ב-8.1 אינץ’, וזה כמעט אחיד עם הג’יפ רנגייד בעל הנעה לכל הגלגלים ויותר מקיה סלטוס, אם כי פחות מהקרוסטרק או הרנגייד טריילהוק.

מבחינת מרווח לנוסעים, הקורולה קרוס נמצאת איפשהו באמצע הסגמנט, אבל מייצגת עלייה משמעותית משמותיה של הקורולה (שוב, הם בקושי קשורים). יש מקום טוב מלפנים לכל הכיוונים ותנוחת ישיבה נוחה, אבל המושב האחורי הוא רק חבילה בינונית בשביל מקום. למושבים הקדמיים יש כריות עבות ונוחות, אם כי אין להם הרבה צורה או תמיכה. המושבים האחוריים יציבים ושטוחים, ומשענות המושבים זקופים יותר ממה שהיינו רוצים.

מרחב ההטענה הוא בצד הגדול עבור קרוסאוברים בינוניים קומפקטיים ב-24.3 רגל מעוקב עם הנעה לכל הגלגלים ו-25.5 עם הנעה קדמית.

מה הם מפרטי צריכת הדלק והביצועים של הקורולה קרוס?
טויוטה קורולה קרוס דלק בלבד מגיע עם מנוע אחד ואפשרות תיבת הילוכים. הוא מקבל 2.0 ליטר ארבעה צילינדרים בשאיבה טבעית שמפיק 169 כוחות סוס ומומנט של 150 פאונד רגל. CVT הוא סטנדרטי, ויש אפשרות של הנעה קדמית או הנעה לכל הגלגלים. בחירת גלגלי ההנעה שלך תשפיע גם על צריכת הדלק שלך, אם כי היא תהיה בין היעילות ביותר בסגמנט ללא קשר.. עם הנעה קדמית, הקורולה קרוס מקבל 31 קמ”ג עירוני, 33 קמ”ג כביש מהיר ו-32 קמ”ג ביחד. עם הנעה לכל הגלגלים, המספרים יורדים ל-29/32/30.

הקורולה קרוס ההיברידית מונעת על ידי ארבעה צילינדרים בנפח 2.0 ליטר מתוגבר על ידי טויוטה שלושה חודשים

מערכת הנעה היברידית Tor, המעניקה לו הנעה סטנדרטית לכל הגלגלים. ההספק המשולב מסתכם ב-196 כוחות סוס, שלטענת טויוטה הוא טוב ל-0-60 ב-8.0 שניות. נתוני EPA לא היו זמינים בזמן הפרסום, אבל טויוטה מעריכה 37 קמ”ג ביחד.

 

איך נוהגים בקורולה קרוס?
ברוב הבחינות, הקורולה קרוס בסדר גמור לנהיגה. יש לו נסיעה מעט רכה מבלי להיות צף. ההיגוי קהה, אבל מדויק. רעשי הרוח, הכביש והצמיגים חזקים, אך ברמה הצפויה לפלח זה. אם אתה שם דגש רב על האופן שבו מכונית נוהגת ומטפלת, הקורולה קרוס היא לא המתאימה לך. זה עומד בניגוד למאזדה CX-30 וקיה סלטוס מוגדשי טורבו, שהנהיגה מהנה באופן מפתיע.

בסופו של דבר, מה שבאמת מוריד את הקורולה קרוס הוא מערכת ההנעה הסטנדרטית. ארבעת הצילינדרים גס, והוא צריך לסובב חזק כדי לייצר כוח מספיק כדי לעמוד בקצב התנועה. בגלל ה-CVT, הוא נוטה להיתקע בסל”ד מסוים לצורך האצה, מה שגורם לזמזום חזק ולא נעים. נדרשת גם דחיפה רצינית של הדוושה כדי להעיר את הקורולה קרוס, שכן רוב הזמן היא עובדת קשה כדי לשמור על סיבובים נמוכים והאצה איטית לחסכון מירבי בדלק.

עדיין לא נהגנו בהיבריד.

כמה עולה המחיר של קורולה קרוס 2023 ואילו תכונות זמינות?
הקורולה קרוס הבסיסית היא רמת הגימור L, והיא מתחילה ב-24,395 דולר עם עלות היעד של 1,335 דולר. הוספת הנעה לכל הגלגלים מעלה את המחיר ב-1,300 דולר על כל האבזור. תכונות הנוחות דלילות בגזרת L. הוא מגיע עם גלגלי פלדה בגודל 17 אינץ’, פנסי LED, בקרת אקלים ידנית עם אזור יחיד, מושבי בד הניתנים להתאמה ידנית, חלונות חשמליים ומנעולים, נעילה מרחוק ומסך מגע בגודל 8 אינץ’ עם Apple CarPlay/Android Auto אלחוטי. זה אכן מגיע עם מספר עזרי נהג מתקדמים סטנדרטיים מבורכים שאנו מכסים בסעיף הבא.

מעל ה-L נמצאים עיטורי ה-LE וה-XLE. ה-LE מוסיפה מסילות גג, חישוקי סגסוגת 18 אינץ’, מראות מחוממות, כניסה/לחצן התנעה ללא מפתח, בקרת אקלים אוטומטית, טעינת טלפון אלחוטי, הגה מצופה עור ועוד שני שקעי USB. באשר ל-XLE, הוא די מעוצב עם הוספת LED DRL/אותות, פנסי LED אחוריים, פנסי ערפל, עיטורי כרום על הגריל ומסגרת החלון, בקרת אקלים דו-אזורית אוטומטית, מראה אחורית עמעום אוטומטי, תאורת סביבה, ריפודי עור, מושבים קדמיים מחוממים, מושב נהג מתכוונן בכוח, משענת יד מתקפלת אחורית עם שני מחזיקי כוסות נוספים, ומסך פאנל 7 אינץ’ לאשכולות.

ההיברידית זמינה בדרגות S, SE ו-XSE. הם מחקים את הטיפוס בציוד שגרסת הגז בלבד מספקת, אבל דרגות ה-S וה-SE מגיעות עם ציוד נוסף כמו חישוקי סגסוגת 17 אינץ’, מתלים בכיוון ספורטיבי, פנסי LED ראש ואחורי וכניסה/דחיפה ללא מפתח. כפתור התחל. תמחור עבור ההיברידית לא היה זמין בזמן פרסום הסיפור הזה.

התמחור המלא עבור הקורולה קרוס המופעל בגז מופיע להלן, כולל דמי היעד. אנו נעדכן את הרשימה הזו בתמחור היברידי כאשר היא תהיה זמינה.

L: 24,395 דולר
LE: $26,725
XLE: $28,500
מהם דירוגי הבטיחות ותכונות הסיוע לנהג של הקורולה קרוס?
טויוטה קורולה קרוס קיבלה פרס IIHS Top Safety Pick+ עבור דגם 2022, ואין סיבה קטנה לצפות שזה לא יהיה השנה. הוא קיבל ציונים “טובים” עבור כל מבחני הריסוק. הפגם היחיד שלו הוא ציון “מקובל” לפנסים ללא “חבילת מערכת תאורה קדמית אדפטיבית”.

טל ציקורל

רכב השטח הקטן מגיע כסטנדרט עם מגוון טוב של עזרי נהג, כולל הכל בחבילת ה-TSS 3.0 של טויוטה. יש לו בלימת חירום אוטומטית עם זיהוי הולכי רגל, אזהרת סטייה מנתיב, סיוע לשמירה על הנתיב, תמרור אוטומטי לאורות גבוהים מסייע בקרת שיוט אדפטיבית במהירות מלאה. עברו למעלה ל-LE, ותקבלו אזהרת תנועה חוצה בנקודה עיוורת ואחורית ותכונת “עזרה ליציאה בטוחה”. ה-XLE מוסיף חיישני חניה קדמיים ואחוריים עם בלימת חירום אוטומטית לאחור וקווי רשת למצלמת הגיבוי.